Bybit CEO'su Ben Zhou, “Kripto rezerv kanıtları ile geleneksel finans için standartları yükseltti."

  • 2022 yılından sonraki yeni normlar: Kripto para borsaları, %100 doğrulanabilir rezerv kanıtlarıyla şeffaflık konusunda çıtayı üst düzeye çıkarıyor
  • DEX’ler, orta ve uzun vadeli düşünen yatırımcıları destekleyerek sağlıklı bir ekosistemin önemli bir parçasını oluşturuyorlar 
  • Bybit bir CEX olarak biliniyor ve günlük kullanıcıların Web3’e kolayca entegre olabilmelerini sağlıyor
     

“Kripto endüstrisinin geleceği, tam potansiyeline bir adım daha yaklaşmış durumda. Artık ön planda yer alanlar, güven ve şeffaflık.” Bu sözler Bybit CEO’su Ben Zhou’ya ait. Zhou’ya göre, kriptoya duyulan güvenin geri kazanılmasında teknoloji, büyük bir yol gösterici olacak. Meşru borsalar, şeffaflık konusunda geleneksel finans kuruluşlarını performanslarıyla geride bırakmak için gereken niteliklerin tamamına sahip durumda. 

Pazartesi günü Dubai’de düzenlenen Blockchain Life 2023 adlı panelde düşüncelerini paylaşan Zhou, merkeziyetsiz teknolojinin sunduğu gerçek zamanlı doğrulamadan ve şeffaf doğasından yararlanmayı önerdi. Blok zincirinin, çözümün bir parçası olduğunu söyleyen CEO, kriptoya özgü çözümlerin, geleneksel ve yeni dolandırıcılık risklerine karşı finans dünyasını koruyabileceğini de belirtti. Kripto borsalarının, finans kuruluşları tarafından geleneksel olarak sunulan şeffaflığın üzerinde ve oldukça ötesinde, doğrulanabilir ve gerçek zamanlı rezerv kanıtları sunabileceğini de ifade etti. 

Kullanıcılarının kendisine emanet ettikleri fonları üst düzey şeffaflık ve bütünlükle yönetmeye derinden bağlı olan Bybit, doğrudan bu amaca yönelik tasarlanan Merkle Ağacı ile rezerv kanıtlarını gerçek zamanlı olarak sunuyor. Kullanıcılar, Merkle Yaprağı kodlarını kullanarak sahip oldukları varlıkların Bybit’in on-chain cüzdanlarında emanet olarak tutulduğunu en ince ayrıntılarına kadar görüntüleyebiliyorlar.

Gücünü blok zincirinden alan bu teknoloji, Zhou’ya göre gerek kripto ekosisteminde gerekse finans sektörünün genelinde ne yazık ki görmeye alışkın olduğumuz görevi kötüye kullanma sorununun gerçek çözümü. Sektördeki yeni norm olan rezerv kanıtı, kullanıcıların içlerinin rahat olmasını sağlamanın yanında borsalarda bulunan varlıkların şeffaf biçimde görünür olmasını da sağlıyor. Zhou, bu durumun, müşteriler ile finans hizmeti sağlayıcılar arasındaki geleneksel güç dinamiklerini değiştirdiğini de söylüyor. 

Büyük zorlukların yaşandığı 2022 yılını geride bırakan sektörde, kripto para borsalarının oynadıkları rol de Zhou’nun paylaşımları arasında yerini buldu. Güvenlik konusundaki endişeler bir yana, CEX’lerin ciddi yatırımcılar tarafından tercih edilmeye devam ettiğini belirten Zhou, derin likidite ile milisaniye hassasiyetle işlem gerçekleştiren güçlü altyapıların bu tercihlerinde önemli rol oynadığını ifade etti. 

Kurumsal müşteriler ile profesyonel yatırımcılara işaret eden Zhou, “Merkezî borsaları tercih etme nedenleri arasındaki bir numaralı neden, sunulan likidite. Altyapıdan kaynaklanan kısıtlamalar nedeniyle merkeziyetsiz borsalarda (DEX’ler) yüksek hacimli işlemler yapamazsınız.” dedi. Buna karşın Zhou, orta ve uzun vadeli düşünen yatırımcıların DEX’leri de bir seçenek olarak göz önünde bulundurabileceklerini önerdi.

“Diğer tüm merkezî borsalar gibi bizim oynadığımız rol de zamanı geldiğinde geniş kitleler tarafından benimsenmeye ve Web3’e açılan kapı hâline gelmeye hazır olmak. Bu cümlemden, sektöre onan inancımda hiçbir değişikliğin olmadığını çıkarabilirsiniz.” diyen Zhou, düşüncelerini sürdürdü. Bybit CEO’su, “İki yıl içinde, geniş kitlelerce benimsenmenin işaretlerine kendi gözlerinizle şahit olacaksınız. Amcalarınız, teyzeleriniz, kuzenleriniz… Etrafınızdaki herkes kripto kullanmaya başlayacak.” diyerek düşüncelerini noktaladı. 

Bybit’te Daha Fazlasını Keşfedin

  • Bybit’in Rezerv Kanıtı (PoR)
  • Bybit Düzenli Olarak Rezerv Kanıtı Denetimleri Gerçekleştiriyor

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

2
deneme bonusu veren siteler
Likit istanbul psikolog instagram takipçi satın al yangın merdiveni ucuz yangın kapısı