Karşıyaka Belediyesine Memurlardan Tepki

Türk Yerel Hizmet Sendikası İzmir Şube Başkanı Şevket Güçlü Karşıyaka Belediyesi’nde çalışan memurların hakları ile ilgili bir açıklama yaptı. Açıklamasında “Biz sadece kendi sendikamızın mensuplarının hakları için değil, emek veren, alın teri döken bütün memurların hakları için mücadele veriyoruz. Karşıyaka Belediye’sinde Sosyal Denge Sözleşmesiyle kazanılan hakların görmezden gelinmesini kabul etmiyoruz” dedi.

 

Karşıyaka Belediyesinde memurların Denge Sözleşmesine uyulmaması sebebiyle ortaya çıkan sıkıntıları dile getiren Türkiye Kamu Çalışanları Sendikaları Konfederasyonu’na bağlı olarak faaliyet gösteren Türk Yerel Hizmet Sendikası İzmir Şube Başkanı Şevket Güçlü, sendika ve memur ayırmadan haklı bir beklentiyi dile getiriyoruz diyerek, Belediyece ödenmeyen maaş destekleri konusunda konuştu; “Türk Devlet Geleneğinde devletin sürekliliği esastır ve devlet bütün işlevini memurları sayesinde görür. Memurlar devletimizin veya çalıştıkları kurumun aynası, vatandaşımızla buluşma noktası ve hizmet merkezidir. Onların alın terinin ve emeklerinin karşılığı görmezden gelinemez bir haktır. Bu hak zamanında ödenmelidir” diyen Güçlü sözlerini şöyle sürdürdü:

 

Hiçbir Hak Görmezden Gelinemez

Sosyal denge tazminatı 4688 sayılı Kamu Görevlileri Sendikaları ve Toplu Sözleşme Kanununda düzenlenerek Yerel Yönetimler hizmet kolunda görevli memurlar için Maddi bir hak haline gelmiştir. Salgın dolayısıyla Belediyelerimiz de gelir kaybı yaşamıştır. Bunu zaten çok iyi biliyoruz. Fakat şimdi şartlar değişmiş, her türlü konuda normale dönülmüştür. Bu sebeple Karşıyaka Belediyesi’ndeki memurlarımızın hakları daha fazla gecikmeden, zamanında ödenmelidir. Bu istek ve beklenti hangi sendikada olursa olsun bütün memur arkadaşlarımızın görmezden gelinemez hakkıdır”

 

Tek Bordroda Ödeme

Bizler Türk Yerel Hizmet Sen olarak Kurumları kimlerin yönettiği ile ilgilenmiyoruz, nasıl yönetildiği ile ilgileniyoruz. Bizim talebimiz gayet basit yapılan sözleşme gereği ödenmesi taahhüt edilen miktarın zamanında ve eksiksiz olarak tek maaş bordrosu ile yatırılmasıdır. Bilhassa okulların açıldığı, ihtiyaç kalemlerinin çoğaldığı şu dönemde memurlarımızın bu hakkın geciktirilmesi ve yok sayılması emeğe saygı ilkesini yansıtmamaktadır.” İfadelerini kullandı.

 

Bazı Belediye Bürokratları

Türk Yerel Hizmet Sendikası İzmir Şube Başkanı Şevket Güçlü son olarak, Karşıyaka Belediyesindeki bazı bürokratların, memurlarımızın Sosyal Denge hakları konusunda bazı ifadelerinin de kabul edilemez olduğunu vurgulayarak şunları söyledi; “bir hususu da açıkça belirtmek istiyoruz bazı bürokratların Sosyal denge sözleşmesinin memura verilmesinden dolayı rahatsız olduklarını da öğrenmiş bulunuyoruz. Burada kendilerine hatırlatmak isteriz ki Devletimiz süreklilik arz hizmetlerini memurların eli ile yürütmektedir. Memur vatandaşımızla devlet arasındaki köprü ve hizmet kavşağıdır. Bu gerçek kesinlikle unutulmamalıdır. O yüzden diyoruz ki Sosyal denge tazminatı Yerel Yönetimler hizmet kolunda görevli memurların hakkıdır. Hiç kimse bu sorunu kafasını kuma gömmek suretiyle görmezden gelmemelidir. Biz Türk Yerel Hizmet Sen İzmir Şube olarak bu ve bunun gibi sıkıntılarda üyelerimizin her zaman yanında olduğunu belirtir, aksaklık ve gecikmelerin giderilmesi huşunda takipçi olacağımızı her şartta ifade diyoruz.”

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

2
deneme bonusu veren siteler
Likit istanbul psikolog instagram takipçi satın al yangın merdiveni ucuz yangın kapısı