Arzum Halka Arz Sonrası İlk Finansman Bonosu İhracını Başarıyla Gerçekleştirildi

Türkiye’nin önde gelen küçük ev aletleri markası Arzum’un halka arz sonrasındaki ilk finansman bonosu ihracı 9 Eylül tarihinde başarıyla gerçekleşti. Arzum’un Türk Lirası cinsi finansman bonosu ihracı, Türk şirketleri için önemli bir finansman seçeneği haline gelen borçlanma araçları piyasalarında oldukça teveccüh gördü.

 

Türkiye’nin önde gelen küçük ev aletleri markası Arzum, halka arz sonrasındaki ilk finansman bonosu ihracına 9 Eylül’de, 179 gün vade ve 30 sabit faizle çıktı. Arzum, Garanti Yatırım’ın aracılık ettiği finansman bonosu ihracına gelen yüksek talep doğrultusunda talebe göre artırılabilir nitelikte 50 Milyon TL için çıktığı ihracı 116.580.000 TL ile sonuçlandırdı. Arzum’un Türk Lirası cinsi finansman bonosu ihracı, Türk şirketleri için önemli bir finansman seçeneği haline gelen borçlanma araçları piyasalarında oldukça teveccüh gördü. 

 

Arzum CEO’su Mete Zadil şunları aktardı: “Tahvil, Arzum için halka arzdan çok öncesine dayanan alternatif bir finansman aracı. Halka arz öncesinde farklı tarihlerde 5 başarılı tahvil ihracı olan Arzum’un halka arz sonrasında da Sermaye Piyasası Kurulu’ndan aldığı iznin neredeyse yarısını tek tranşta kullanabilmiş olmasının mutluluğu içerisindeyim. Piyasadaki doğru fırsatı kaliteli talep kombinasyonu ile yakalamak ihracımızın başarıyla sonuçlanmasına imkân tanıdı. Son derece yüksek seviyede talep gören ve tutarı 116.580.000 TL’de sonlandırdığımız ihracın başarısında emeği geçen herkese gönülden teşekkür ederim.”

 

Arzum CFO’su Arda Altınok: “Sermaye Piyasası Kurulu’ndan 25 Kasım 2021’de onayını aldığımız halka arz sonrasındaki ilk borçlanma aracı raf kaydı iznimizi piyasanın Şirketimiz için en uygun borçlanma imkânı sağladığı anda kullanmak üzere, Üst Yönetim ve ihracımıza aracılık eden Garanti Yatırım ile birlikte çok sıcak temasta takip ediyorduk. Son durumda borçlanma araçları piyasasında yaşanan olumlu gelişmelerin Şirketimizin borçlanması adına fırsat sağlaması ile beraber ilk dememizi 9 Eylül’de gerçekleştirmek istedik. Talebe göre artırılabilir nitelikte 50 Milyon TL olarak planladığımız ihracımızın 116.580.000 TL taleple sonuçlanması bizi son derece mutlu etti. Bu ihraç; borçlanma araçları yatırımcısının Arzum’a olan güvenini, Garanti Yatırım’ın ise borçlanma araçları piyasalarındaki başarısını ortaya koymuş oldu” dedi.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

2
deneme bonusu veren siteler
Likit istanbul psikolog instagram takipçi satın al yangın merdiveni ucuz yangın kapısı