Paynet, PayPOS’la yüz yüze ödemelerde düşük maliyetli temassız ödeme sunuyor

Paynet, en yeni çözümü PayPOS teknolojisiyle fiziki POS olmaksızın cep telefonu, tablet, kiosk veya el terminali gibi tüm Android cihazlar üzerinden temassız ödeme alınmasını sağlıyor. Pratik, kolay, güvenli olma avantajıyla ön plana çıkan çözüm, POS satın alımı, bulundurma bedeli, servis ve bakım gibi pahalı yatırımlara ihtiyaç duymuyor. 

 

Ödemeler dünyası son iki yılda en radikal dönüşümlerden birini yaşadı. Hızlanan teknoloji, e-ticaretin yükselişi ve temassız alışveriş talebinin artması, nakitten kartlı ve dijital ödemelere yönelişi hızla artırdı. Bu yıl içinde global olarak gerçekleştirilen bir araştırmaya göre tüketicilerin yüzde 16’sı nakit ödeme yapmayı bıraktı. Aynı araştırmada tüketicilerin yüzde 53’ü de on yıl içinde nakit kullanımını tamamen bırakacağını açıkladı. BKM'nin açıkladığı verilere göre ise yılın ilk altı ayında yapılan temassız ödeme adedi de geçen yılın aynı dönemine göre 2 katına çıktı. Mağaza içi ödemelerde temassız ödemelerin payı ise yüzde 63’e yükseldi.

 

Nakitsiz topluma doğru yolculuk hiç olmadığı kadar ivme kazanırken, işletmeler de özellikle temassız işlemlerin artışıyla alışverişlerini çok kanallı olarak gerçekleştirmeye imkan verecek ödeme çözümlerine ihtiyaç duyuyor. 

Güvenli, hızlı ve düşük maliyetli 

Ödeme sistemlerinde Türkiye’nin öncü şirketi Paynet de bu ihtiyaca yanıt veriyor. Paynet son olarak yüz yüze ödeme alma çözümü PayPOS’laişletmelerin hızlı, güvenli ve düşük maliyetli bir şekilde anında ve her yerde temassız ödeme almalarını sağlıyor. 

İşletmeler, PayPOS ile, fiziki POS olmaksızın cep telefonu, tablet, kiosk veya el terminali gibi tüm Android cihazlar üzerinden NFC/temassız özelliğini kullanarak ödeme alabiliyor. Tüketiciler temassız ödeme limitinin üzerindeki işlemleri de PayPOS’la gerçekleştirebiliyor. Bu işlemlerinde şifre girerek güvenli ödeme yapabiliyorlar. Pratik, kolay, güvenli olma avantajıyla ön plana çıkan bu teknolojik çözüm sayesinde, Paynet üye iş yerleri tüm NFC özellikli Android cihazlarına PayPOS uygulamasını anında ücretsiz indirerek, herhangi bir kurulum gerektirmeden ödeme işlemlerinde kullanabiliyor. Fiziki POS işlemleriyle aynı güvenlik seviyesine sahip olan çözüm, fiziki POS satın alımı, bulundurma bedeli, servis, bakım gibi pahalı yatırımlara ihtiyaç duymuyor. 

Her yerde ödeme alma özgürlüğü

Özellikle pandemiyle birlikte temassız ödemeye olan ilgi dijital ödeme pazarını hızla büyütüyor. Küresel temassız ödeme pazarı 2021’de 2,2 trilyon dolarlık hacme ulaştı. 2022-2030 yılları arasında da yıllık yüzde 20,8’lik büyüyerek 12,2 trilyon dolara ulaşması bekleniyor. Türkiye’de de fintek ekosistemi durum raporuna göre mağazada temassız ödeme oranı son bir yılda yüzde 48 arttı. 

Paynet de PayPOS ile önemli bir dönüşüm yaşayan pazarda alışılan kasa-karmaşık POS’lar-ödeme ilişkisi yerine her zaman her yerde ödeme alma özgürlüğü getiriyor. Her ölçekten işletme bu özgürlükle birlikte maliyette de önemli bir avantaj elde ediyor. Her mağaza ve kasa için ayrı POS edinmesi ve her bir POS için ilk yatırım maliyeti yanında servis ve bakım ücreti ödemesi gereken işletmeler, PayPOS kullanımına geçtikten sonra tüm bu maliyet kalemlerinden kurtuluyor. Ayrıca işletmeler PayPOS’u diledikleri satış, sipariş, CRM veya ERP uygulamasına entegre edebiliyor, bu entegrasyon için bir ücret talep edilmiyor. Yine işletmeler istedikleri takdirde hazır entegrasyonlu Paynet mobil uygulaması ile hemen ödeme almaya da başlayabiliyorlar. 

Tek noktadan hesap takibiyle hataların önüne geçiyor

 

Son kullanıcı için hızlı ve kolay bir deneyim olan PayPOS’un kullanıcı dostu ara yüzüyle üye iş yerleri sorunsuz bir akış deneyimine de kavuşuyor. Paynet’in kendi mobil uygulaması olarak kullanılmasının yanı sıra farklı şirketlerin mobil uygulamalarıyla da entegre olabilen PayPOS, özellikle mobil uygulama çözümü kullanan ve sahada temassız ödeme almak isteyen şirketler için önemli bir kullanım avantajı sunuyor. PayPOS ile yapılan tahsilatlar sipariş, stok veya muhasebe programlarına entegre edilebiliyor. Böylece yapılan satışların gerekli programlarda otomatik kaydı gerçekleşiyor, satış ve tahsilat takibi kolaylaşıyor, operasyonel yük ve insan hatası tamamen ortadan kalkıyor. Bu şekilde PayPOS, işletmelerin ödeme süreçlerini daha verimli ve etkin şekilde yönetmelerine olanak tanıyor.

 

“Nakitsiz toplum hedefinin en büyük destekçisi olmayı sürdürüyoruz”

Bugün Paynet olarak farklı sektörlerde faaliyet gösteren 30.000’den fazla işletmenin finansal süreçlerini dijitalleştirdiklerini belirten Paynet Ürün ve İş Geliştirmeden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Hakan Kocatürk, odak noktalarının, farklı ölçeklerdeki kurumsal firmaların ödemelerini alma ve buna bağlı nakit akışı yönetimlerini ek bir yatırım maliyetine katlanmadan yalnızca tek bir anlaşmayla aynı platform üzerinden dijitalleştirmek olduğunu ifade ediyor. Bu noktada en önemli çözümlerinden birinin PayPOS olduğunu dile getiren Kocatürk, sözlerini şöyle sürdürüyor: “PayPOS çözümümüz ile birden fazla cihaz veya POS taşınmasına gerek kalmadan, Android cihazlarla ödeme alma özgürlüğü sunuyoruz. PayPOS; NFC özelliği bulunan tüm Android cihazları bir POS cihazına dönüştürüp saniyeler içinde istenilen yerden temassız ve hızlı ödeme almayı sağlıyor. Ödeme sistemleri teknolojilerinde gelecek 10 yılda dijital dönüşüm daha da hızlanacak. Nakitsiz topluma doğru hızla ilerlerken biz de bu hedefin en büyük destekçisi olmayı  sürdürüyoruz. Ödemeler pazarında çok kanallı yaklaşımı destekleyecek yeni çözümler, yeni yatırımlar ve yeni iş birlikleriyle büyümeye devam etmeyi hedefliyoruz.”

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

2
deneme bonusu veren siteler
Likit istanbul psikolog instagram takipçi satın al yangın merdiveni ucuz yangın kapısı