Papara, link ile ödeme alma çözümünü deprem bölgesindeki yerel işletmelere ücretsiz sunuyor

Deprem bölgesindeki yerel işletmelerin ödeme süreçlerini kolaylaştırıyor 

Papara, yerel işletmelerin güvenli linkler üzerinden ödeme almalarını kolaylaştıran Link Checkout çözümünü, deprem bölgesindeki işletmeler için yıl sonuna kadar ücretsiz sunacağını duyurdu.

Türkiye, 6 Şubat Pazartesi meydana gelen ve 11 ili etkileyen yıkıcı depremlerin yaralarını sarmaya odaklandı. Devlet kurumları, sivil toplum kuruluşları ve vatandaşlar, afet bölgesi olarak belirlenen 11 şehre destek için seferber oldu. 

2016’dan bu yana faaliyet gösteren finansal teknoloji şirketi Papara da, üye işyerleri için geliştirdiği güvenli ödeme çözümü Link Checkout’u, deprem bölgesindeki işletmeler için toplam ₺150.000’ye kadar işlemlerde yıl sonuna dek ücretsiz sunacağını duyurdu.

Banka, kredi ve ön ödemeli kartlardan ödeme alınabiliyor

Şirketin geliştirdiği link ile ödeme alma çözümü Link Checkout, üye işyerlerinin ürün ve hizmetleri için tutar, açıklama gibi ayrıntıları belirleyerek güvenli ödeme bağlantıları oluşturmasını mümkün kılıyor. 

Satıcılar, esnaflar, yerel işletmeler oluşturdukları ödeme bağlantılarını müşterileriyle paylaşarak, pazaryerlerine veya entegrasyona ihtiyaç duymadan müşterilerinin Papara hesaplarından veya diledikleri banka, kredi kartı veya ön ödemeli kartlarından ödeme alabiliyor. Yapılan ödemeler, doğrudan yerel işletmenin hesabına aktarılıyor. Bu sayede online satış ve ödeme süreçleri kolaylaşıyor.

15 milyonu aşkın kullanıcısıyla fintech sektörünün öne çıkan şirketlerinden biri olan Papara, Link Checkout çözümünü, 11 ildeki depremden etkilenen ticari kullanıcıların ₺150.000’ye kadar işlemlerinde yıl sonuna dek komisyon almadan sunuyor. Uygulamadan yararlanmak isteyen yerel işletmeler, ayrıntılı bilgiye Papara sosyal medya hesaplarından ulaşabiliyor. 

Kolayca devreye alınabiliyor

Link Checkout çözümünden komisyon ödemeden yararlanmak isteyen 11 ildeki yerel işletmeler, Papara ile iletişime geçerek üye işyeri olabiliyor. Link ile ödeme alma çözümü Link Checkout üzerinden ürün ve hizmetleri için online ödeme bağlantıları oluşturabilen işletmeler, bu linkleri müşterileriyle WhatsApp, Instagram, SMS veya e-posta gibi kanallar üzerinden paylaşıyor. Müşteriler, söz konusu ödeme linki üzerinden diledikleri kartlarını veya Papara hesaplarını kullanarak güvenli ödeme yapabiliyor. Entegrasyona ihtiyaç duymadan online ortamda ödeme alabilir hale gelen yerel işletmeler, oluşturdukları linklerden aldıkları ödemeleri tek panel üzerinden takip edebiliyor.

Depremin ilk anından itibaren harekete geçti

Papara, depremin ilk anından itibaren imkânlarıyla felaketten etkilenenlerin yanında olmaya odaklandı. İlk 24 saat içinde Ahbap Derneği’ne 2,5 milyon TL bağışlayan, ardından Türkiye Tek Yürek kampanyasına 25 milyon TL ile katkıda bulunan Papara, 48 saat içinde ‘Bağış’ özelliğinde listelenen kuruluşlar arasına AFAD ve Kızılay’ı ekledi. 

Papara kullanıcılarının Papara’nın ‘Bağış’ özelliğini ve ‘Yuvarla’ özelliğini kullanarak deprem bölgesinde faaliyet gösteren 6 STK’ya bağışladığı toplam tutar, 6 Mart tarihi itibarıyla 15,65 milyon TL’yi aştı.

Sponsoru olduğu Beşiktaş Jimnastik Kulübü’nün deprem bölgesine gönderdiği ayni yardım tırına katkıda da bulunan Papara, Nisan 2023 sonuna kadar, depremden etkilenen Papara kullanıcılarının Türkiye’deki tüm ATM’lerde, 2.500 TL’ye kadar para çekme/yatırma işlemlerinde işlem ücretini kaldırdı.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

2
deneme bonusu veren siteler
Likit istanbul psikolog instagram takipçi satın al yangın merdiveni ucuz yangın kapısı