Vinç Çeşitleri

Sanayi ve hizmet sektörünün sıklıkla talep ettikleri iş kollarından biri de vinç kiralama hizmetidir. Vinç çeşitleri farklı çap ve ebatlarda, kaldırdıkları ağırlıklara göre sınıflandırılan vinçler, teknolojik gelişmeleri çok hızlı bir şekilde iş makinelerine uygulayan bir sektördür. Ağır sanayi kollarından kişisel yük ve eşya taşıma,  yüksek noktalar personel ve malzeme çıkarma gibi geniş bir alanda, işin tipine göre vinç, Türkiye’nin her noktasında bulunmaktadır.

Peki, şirketler ve kurumlar için neden vinç kiralama hizmeti almak çok daha ekonomik ve kolay olmaktadır?

Bu soruya verilecek öncelikli cevap elbette ki maliyet bakımından olmaktadır. Bunun yanından;

  • Vinç kiralama hizmeti günümüzde profesyonel şirketler tarafından yapılmaktadır.
  • Yapılacak işin çeşidine göre mutlaka uygun vinç bulunabilir. Satın alma yolu ile bu tür bir maliyete hiçbir firma girmez.
  • Vinç ve maksatlı yükseltici platformların tamir ve bakımları çok maliyetlidir. Sürekli şekilde bakım, yedek parça ve yasal mevzuat gereği kontrollere ihtiyaç duymaktadır.
  • Bu tür makinaların operatörleri özel eğitim ve sertifikalarla bunları kullanmaktadır. Amatör ve herhangi bir vinç kullanma lisansı olmayanların kişilerin bu makineleri kullanmaları ağır cezai yaptırımlarla karşılaşmaları çok muhtemeldir.  Ayrıca iş güvenliği açısından son derece risk barındırmaktadır. Bu tür durumlar şirket nezdinde de hukuksal sorunlar getirir.
  • Şirketler için vinç kullanma lisansı ek maliyet ve iş gücü kaybı demektir. Kiralama yolu ile alınacak hizmette kiralama şirketi kendi operatörünü de göndermektedir.
  • İş güvenliği, personel ve malzeme güvenliği için mutlaka lisanslı ve profesyonel vinç operatörlerini talep etmelisiniz.
  • Şirketler vinç kiralama ile her iş için küçük bütçeler ayırabilir. İş bitimi ikinci bir maliyete ihtiyaç olmayacaktır.
  • Satın alınan vinç ve maksatlı yükseltici platformlarının uzun vadede karlı olduğu söylenebilir fakat bu süre zarfında çıkabilecek her türlü arıza ve bakımların da iyi hesap edilmesi gerekecektir.

Hangi Vinç Çeşitleri Kiralanabilir?

Yapılacak işin tipine göre bir vinç bulmanız çok kolaydır. Kule vinç ’ten, paletli compact vinçlere kadar çok çeşitli kaldırma kapasiteli vinçler vardır. Bunlar arasından en çok kiralanan vinç çeşitleri şu şekildedir.

Hiyap Vinç

İsmini İsveç menşeli bir vinç markasından alan Hiyap vinçler 6-12 tekerli tır üzeri ve standart kamyon üzeri olarak çeşitli boyutlarda hizmet vermektedir. Kol uzatma tipine göre tek kırma ve çift kırma olarak üretilmiştir. Çift kırma ile çok daha yüksek ve komplike noktalar malzeme, personel(sepetli vinçler) taşınabilir. Kaldırma kapasitesi ise 5-80 ton arasında 6 farklı ağırlıkta değişmektedir. Ağır sanayinde, inşaatlarda, Avm bakım ve tadilatlarda, spor salonu, hangar, gemi ve döküm sektöründe ve diğer pek çok alanda bu vinçler kiralanabilir. Detaylı bilgi için Hiyap Vinç yazımıza göz atabilirsiniz.

Sepetli Vinç

Bu vinçler daha çok personel kaldırma işi için kullanılmaktadır. 20-70 metre yüksekler için araç üstü bu platformlar tercih edilmektedir. İş güvenliği, kiralama maliyeti ve pratikliği sayesinde günümüzde çok talep gören vinç eşitidir.

Mobil Vinç

İsminden ne anlaşılacağı üzere istenilen noktaya hareket ettirilebilen vinç çeşitlidir. Genel olarak ağır ve kapasitesi yüksek taşıma ve kaldırma işleri için bu tür vinç talep edilmektir.  50 ile 200 ton arasında değişen kapasiteli mobil vinç seçenekleri kiralanabilir.

Pergel Vinç

Sabit bir merkezden belirli dönüş ölçülerine göre hareket eden, farklı miktarlarda yük kaldırma ve indirme kapasitesindeki vinçlerdir. 3 farklı çeşitti vardır.

Zemine Montajlanmış Pergel Vinç: 1-20 ton kapasiteli, 4-20 metre kol kapasiteli vinç çeşididir.

Duvar ve Direk Montajlı Pergel Vinç:  500 kg-10 ton kapasiteli vinçlerdir. 2-12 metre aralığında kol boyuna sahiptir.

Konsol Tip Pergel Vinç:  1-10 Ton kapasiteli azamı 10 metre kol boyuna sahip vinç çeşididir.

Burada bahsi geçen tüm vinç çeşitleri kiralama yolu ile hizmet almak mümkündür. Hızlı, pratik ve az maliyet ile yapılması gereken ihtiyacınız olan vinç çeşitlerinden gerekeni kiralamaktır. Kahramanmaraş bölgesinde hizmet veren Güzel Vinç her türlü vinç ve Hiyap ihtiyacınıza profesyonel çözümler sağlamaktadır. Sorularınız vi iş fikirleri için bize ulaşarak profesyonel desteği alabilir, İletişim sayfamızdan 7/24 danışabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

2
deneme bonusu veren siteler
Likit istanbul psikolog instagram takipçi satın al yangın merdiveni ucuz yangın kapısı