Rektör Budak, “Tire, Bayındır ve Ödemiş’te okuyan öğrencilerimizin ihtiyaçlarını karşılayacak”

Tire’de yapımı tamamlanan 300 kapasiteli Gençlik Spor Bakanlığı Tire Öğrenci Yurdu yeni döneme hazır

 

Ege Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak,  inşaat çalışmaları tamamlanarak yeni eğitim öğretim döneminde hizmet vermeye başlayacak olan Gençlik Spor Bakanlığı Tire Öğrenci Yurdu’nda incelemelerde bulundu.

 

Tire programı kapsamında Kaymakam Fatih Çobanoğlu’nu makamında ziyaret eden Rektör Prof. Dr. Necdet Budak, ardından 300 öğrenci kapasiteli Kredi ve Yurtlar Kurumuna (KYK) bağlı Gençlik Spor Bakanlığı Tire Öğrenci Yurdu’nda incelemelerde bulundu. Ziyarette Rektör Budak ve Tire Kaymakamı Fatih Çobanoğlu’na,  Ege Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Ersan ve Tire Kutsan Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Nur Ceyhan Güvensen eşlik etti.

 

“Huzurlu Üniversite, Kaliteli Eğitim, Aydınlık Gelecek” mottosuyla tam akredite küresel bir araştırma üniversitesi olan Ege Üniversitesinde öğrenci odaklı pek çok uygulamayı hayata geçirdiklerini vurgulayan Rektör Budak, “Üniversitemiz kampüsü, eğitim öğretim, araştırma ve geliştirme olanaklarının yanı sıra; beslenme,  barınma, kültür, sanat, spor, kütüphane ve sağlık hizmeti olanakları ile de fark yaratıyor. Üniversitemiz, ülkemizde bir ilki başararak, Yükseköğretim Kalite Kurulu tarafından yapılan değerlendirmeler neticesinde 5 yıllık tam kurumsal akreditasyon alarak, önemli bir başarıya imza attı. Eğitim öğretimden araştırma altyapısına, uluslararasılaşmadan dijitalleşmeye, sürdürülebilir yeşil kampüs uygulamalarından spor tesislerine, barınma ve beslenme olanaklarından kültür sanat merkezlerine kadar pek çok alanda yapılan değerlendirmeler neticesinde kalitesini tescilleyen araştırma üniversitemiz küresel bir araştırma üniversitesi olma hedefine emin adımlarla ilerliyor” diye konuştu.

 

“Tire’de 300 öğrenci kapasiteli yurdumuz hizmete giriyor”

Ege Üniversitesi öğrencilerinin daha iyi koşullarda eğitim alabilmeleri için çalışmalarını tüm hızıyla sürdürdüklerini ifade eden Rektör Prof. Dr. Necdet Budak,  “Tire Kutsan Meslek Yüksekokulu öğrencilerimiz başta olmak üzere Ödemiş ve Bayındır’da öğrenimlerine devam eden öğrencilerimizin barınma sorunlarını asgariye indirecek, Gençlik ve Spor Bakanlığı’na bağlı Kredi ve Yurtlar Kurumu tarafından bir yıl önce inşasına başlanan bina tamamlanarak yeni eğitim öğretim döneminde hizmet vermeye başlayacak. Göreve geldiği günden beri üniversitemiz öğrencilerinin barınma sorunu ile yakından ilgileniyoruz. Ana kampüste yer alan KYK yurdunun kapasitesinin artırılması, Bergama Meslek Yüksekokulu Yusuf Kemalettin Perin yerleşkesinde öğrenci yurdunun inşa edilmesi, yine kampüste yer alan Üniversitemiz Öğrenci Köyü’nün altyapı ve fiziksel olanaklarının yenilenmesi konularında pek çok çalışmayı yürüttük. Şimdi de 300 kişilik Gençlik Spor Bakanlığı Tire Öğrenci Yurdu’nu hizmete giriyor. Her şeyden önce öğrencilerimize konforlu, güvenli ve aile ortamında barınma olanağı sağlamanın gururunu yaşıyoruz. 300 öğrenci kapasiteli yurdumuzda 2-3 kişilik odalarda çalışma bölümü, dolap ve yataklar, buzdolabı bulunuyor, 24 saat sıcak su ve internet hizmeti sunuluyor. Meslek Yüksekokulumuzda ve çevre ilçelerde öğrenim gören öğrencilerimizin faydalanabileceği, modern tasarımlı yurdumuz üniversitemize, Tire’mize ve İzmir’imize hayırlı olsun. İzmir’imizin her bir noktasında hizmet veren Ege Üniversitesinin her bir noktasında güvenli ve huzurlu devletin şefkat elinin hissedildiği bir ortam oluşturmanın onurunu ve gururunu yaşıyoruz. Bu anlamda başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a, Son Başbakanımız Sayın Binali Yıldırım’a, Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu’na, AK Parti Genel Başkan Yardımcı Sayın Hamza Dağ’a, bu süreçte verdikleri destekten dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

2
deneme bonusu veren siteler
Likit istanbul psikolog instagram takipçi satın al yangın merdiveni ucuz yangın kapısı