KO-MEK’te yeni eğitim dönemi 19 Eylül’de başlıyor

Halk Üniversitesi KO-MEK 12 ilçede 43 kurs merkezi ve 359 farklı branşı ile yeni dönemin kapılarını açıyor

 

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Meslek ve Sanat Eğitim Kursları (KO-MEK) yeni eğitim dönemine 19 Eylül Pazartesi günü başlıyor. Halk Eğitiminde kentin tartışmasız en önemli kurumlarından biri olan KO-MEK, yeni eğitim döneminde Kocaeli’nin 12 ilçesinde 43 kurs merkezi ile birbirinden farklı branşlarıyla ücretsiz eğitim vermeye devam edecek.

 

YENİ DÖNEMDE 359 BRANŞ İLE EĞİTİM VERİLECEK

KO-MEK, yeni eğitim döneminde kentin her köşesindeki kurumlarıyla eğitimin hizmetinde olmayı sürdürecek. 12 ilçede ve 43 kurs merkezinde toplam 359 branşta hizmet verilecek. İsteyen her vatandaş www.komek.org adresi üzerinden online başvuru yöntemi ile eğitim almak istediği branşa kayıt yaptırabilecek.

 

EĞİTİCİLERE EĞİTİM VERİLDİ

KO-MEK’in eğitim kadrosu da yeni eğitim döneminde vatandaşlara en iyi ve kaliteli eğitimi verebilmek amacıyla zümre toplantılarını yaparak yıllık planlarını hazırladı. Ayrıca eğiticinin eğitimi ile yeni döneme hazırlanan KO-MEK yeni dönem öncesi eğitmenlere Diksiyon ve Hitabet, İlk Yardım, Etkili İletişim Teknikleri, İş ve Mutlu Yaşam, İletişim ve Çatışma Yöntemi konularında eğitimler verdi. Ayrıca kurs merkezleri de, boya-badana, su ve elektrik aksamlarındaki tadilat çalışmaları kapsamlı elden geçirilerek eğitim alanları iyileştirildi.

 

752 bin 930 KİŞİYE EĞİTİM VERİLDİ

17 yıl önce büyük emeklerle kurularak kısa sürede tüm ilçelere yayılan ve artık bir halk üniversitesi olan KO-MEK 17 yıllık dönemde 12 ilçe 43 kurs merkezinde 359 farklı branşta 752 bin 930 kişiye eğitim vererek bu alanda ilkleri başardı. KO-MEK’te geçtiğimiz dönemde 48 bin 144 kursiyer eğitim alarak mezun oldu.

 

 

İSTİHDAM BRANŞLARINA İLGİ ARTIYOR

KO-MEK, eğitimde fırsat eşitliğinin adresi oldu. Her kesimden her yaştan vatandaş, KO-MEK’in kapısını çalarak eğitim alma hakkını kullandı. Sanat branşları özellikle emekli vatandaşların ilgisiyle dolup taşarken, mesleki branşlarda ülkenin istihdam hamlesine can verdi. KO-MEK’te arıcılıktan, kaynakçılığa, sıhhi tesisattan, Barista eğitimine kadar birbirinden farklı doğrudan ve dolaylı istihdam branşında vatandaşlara meslek eğitimi verildi. Bu sayede çok sayıda kişi ya kendi işini kurarak patron oldu, ya da elindeki KO-MEK sertifikası sayesinde  “vasıflı çalışan” kimliği ile rahatça iş bulma fırsatı yakaladı.

 

USTAM İLE İŞ SAHİBİ OLDULAR

KO-MEK ustam projesi ile sektörün ihtiyaçları doğrultusunda yetişmiş elaman yetiştirerek birçok kişiyi doğrudan iş sahibi yapmış oldu. Birçok farklı branşta başvuruların ve eğitimlerin devam ettiği proje yeni dönemde de sanayicinin ve iş sahibi olmak isteyenlerin yeni adresi olamaya devam edecek.

 

KOMEKSEPETİ.COM YENİ ADRESLERİ OLDU

Komeksepeti.com adresinin sanal alışverişe açılması ile birlikte KO-MEK kursiyerlerinin ürettiği ürünleri rahatça satabildiği platform oluşturulmuş oldu. Pandemi sürecinde sanal alışverişin artmasıyla birlikte oldukça ilgi gören Komeksepeti.com adresi üreten kursiyerin yeni adresi olmuş oldu.

 

SOSYAL PROJELERE YENİ DÖNEMDE DE DEVAM

KO-MEK bir eğitim kurumu olmanın yanı sıra hayata geçirdiği sosyal projeleriyle de, bizi biz yapan değerlere anlam kattı. KO-MEK Vefası, KO-MEK Bohçası ve KO-MEK Hurması projeleri;  bir olmanın, birlik olmanın anlamını taçlandırarak, gönül belediyeciliğinin önemini ortaya çıkarttı. KO-MEK’in bu anlamlı sosyal projeleri yeni eğitim döneminde de aynı anlayışla yoluna devam edecek.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

2
deneme bonusu veren siteler
Likit istanbul psikolog instagram takipçi satın al yangın merdiveni ucuz yangın kapısı